irtibatbasında music deliverysıkça sorulan sorularetkinliklerana sayfa

 
 

Müzik sunumunu üstlenecek kişiyi tanımak gerekli midir?

Bir organizasyonu keyifli kılan unsurların başında kaliteli bir müzik gelir. Bu sebeple organizasyonun müzik sunumunu gerçekleştirecek kişiyle mutlaka tanışılmalı ve müzik programı birlikte detaylandırılmalıdır.

Müzik türünün seçiminde organizasyon sahibi etkin olmalı mıdır?

Organizasyon sahibi tercih ettiği müzik türünü belirtmelidir. Ancak, organizasyonun içeriğine (şirket toplantısı, düğün, mezuniyet vb.) bağlı olarak seçilen müziğin konuklara da hitap etmesi uygun olacağından, sunumu yapan profesyonelin önerileri ve deniyimleri de dikkate alınmalıdır.

İsteklere yer verilmeli midir?

Sunumu yapan profesyonel DJ, organizasyon sahibinin sağlayacağı özel istekleri (etnik, yöresel vb.) organizasyonun akışı içinde yerine getirmelidir.

Konuk isteklerine ne oranda yer verilmelidir?

Konukların farklı istek ve beğenileri olabileceği düşünülerek bu isteklerin organizasyon sahibinin görevlendirebileceği bir yakını tarafından koordine edilmesi organizasyonun kalitesi açısından önemlidir.

İyi bir müzik için yüksek volüm şart mıdır?

Profesyonel bir DJ müzik sunumu esnasında sesin miktarından çok kalitesine önem verir. Bu sayede isteyen konuklar dans pistinde eğlenirlerken, oturmayı tercih edenler de birbirleriyle zorlanmadan sohbet edebilirler.

Teknik açıdan nelere dikkat edilmelidir?

Bu tür organizasyonlarda kullanılan ekipman profesyonel cihazlardan oluşup, organizasyon başlama saatinden en az 2 saat önce sistemin tüm yedekleriyle birlikte kurulup test edilmiş olması gerekir.

Anlaşmış olduğum DJ, organizasyon günü değişebilir mi?

Müzik sunumu ile ilgili detayları belirlediğiniz kimsenin organizasyonunuzun başından sonuna kadar görev alacağını bilmek kendinizi emin ve rahat hissetmeniz açısından önemlidir. Güvenilir bir profesyonel ile çalışmak organizasyonun başarısında büyük rol oynar.

DJ’in tarzı  önemli midir?

Bir mezuniyet töreninde çalınacak tür ile 30 yaş üzeri bir çiftin düğün töreninde konuklara hitap edecek türü ayırt edebilecek kişi , belli bir kuşağa mensup, yetişmiş, ,iyi bir müzik bilgisine sahip kimse olmalıdır.

İyi bir DJ’de aranılan kriterler neler olmalıdır?

Temiz görünüm, iyi bir giyim, nezaket, detaylara dikkat etmek, ani değişikliklere adapte olabilmek ve etik değerlere saygılı olmak kaliteli bir profesyonelin sahip olduğu değerlerdir.

En iyi DJ hizmeti en ucuz olan mıdır?

En düşük fiyatlı teklif her zaman en iyi anlaşma demek değildir. Yetenek, deneyim, koordinasyon, kullanılan ekipman ve müzik bilgisi gibi faktörler fiyat farklılıkları yaratabilir.

Dj hizmeti için ödenen ücret sadece 4 saat için midir?

Profesyonel bir DJ sizin bu çok özel organizasyonunuz için 12-20 saat gibi bir zaman ayırırken, ödediğiniz ücret 4-5 saatlik bir performans için gibi gözükebilir. Eğitimli bir profesyonelin danışmanlığı, mekan ziyareti, müziklerin temini & düzenlemeleri, sistem kurulumu/toparlanması gibi gayretler işin arka planında, mükemmel bir organizasyonun garantisidir.

 

düğün nişan parti kokteyl evlilik davet ev partileri yemek dans mezuniyet müzik organizasyon özel dj nikah